Aktuality

Aktuální informace ke stavu místních toků a informace pro občany postižené povodní

Vážení spoluobčané,

povodňová komise obce Jeseník nad Odrou, dle aktuálního stavu místních toků, ruší III. a II. povodňový stupeň povodňové aktivity – stav ohrožení a nebezpečí - na území obce Jeseník nad Odrou a Polouvsí.

Vzhledem k nepříznivé páteční a částečně sobotní předpovědi počasí očekáváme znovu nárust hladiny vodních toků a možného vyhlášení II., případně III. povodňového stupně. Při zhoršení situace budete informováni rozhlasem a na internetových a facebookových stránkách obce.

V okamžiku, kdy dojde k dalšímu výraznému poklesu hladiny vodních toků, můžete požádat na obecním úřadě o vyčerpání vody ze zatopených sklepů. V případě zájmu kontaktujte místostarostu obce p. Libora Macháče, na telefonním čísle 606 635 654. Dále shromažďujeme žádosti na zapůjčení vysoušečů, kterých bude pouze omezené množství. Žádosti a zápůjčky bude evidovat paní Pavlina Kopecká, tel. 604 588 459.

Žádáme občany, aby dbali své vlastní bezpečnosti a nevstupovali do blízkosti rozvodněných vodních toků.

Sdělujeme Vám, že zůstává neprůjezdná komunikace mezi Jeseníkem nad Odrou a Mankovicemi – u mlýna a částečně místní komunikace u Koudelků.

Zpět na seznam aktualit