Jezdecký klub Farma Blahutovice

Jezdecký klub Farma Blahutovice

Spolek Jezdecký klub Farma Blahutovice (JKFB) byl založen za účelem poskytovat dětem možnost sportovního vyžití a seznámení se se životem na farmě plné hospodářských zvířat. Chtěli bychom u dětí na vesnici i ve městě rozšířit zájem o soužití a práci se zvířaty.

Našim cílem je vybudovat zázemí a sportoviště pro děti, jejichž prioritou není jen skvělý sportovní výkon, ale zejména porozumění se zvířetem, zájem o spolupráci a obohacení života o soužití s přírodou.

Kromě výcviku začátečníků a výchovy mladých jezdců bychom chtěli dát šanci dětem z městského prostředí dostat se na farmu k živým domácím zvířatům, aby měli možnost na něčem produktivním pracovat, o něco se starat a přitom sportovat.

JKFB JKFB

V současné době zajišťujeme provoz jezdeckého kroužku pro 20 dětí z okolních obcí a Nového Jičína. Děti jsou do i z Blahutovic sváženy autobusovou dopravou za doprovodu dospělé osoby. Tříhodinový pobyt na farmě je z větší části aktivní, přičemž se děti učí péči o hospodářská zvířata, manipulaci s jezdeckou výstrojí a základům ježdění na koni. Samotný jezdecký výcvik trvá 30 minut a bude se prodlužovat v závislosti na zvýšené zdatnosti a zkušeností malých jezdců. Výcvik bychom rádi zakončili uspořádáním závodů zdatnosti členů jezdeckého kroužku.

Budoucnost vidíme rovněž v zavedení hippoterapie, která by mohla pomoci nejen našim postiženým spoluobčanům všech věkových kategorií. V této oblasti vidíme prostor k nabídce rehabilitací pro osoby s problémy s pohybovým aparátem, bolestmi zad a jako lehčí formu psychorehabilitační terapie.

JKFB JKFB JKFB

 

Kontakt:

Jezdecký klub Farma Blahutovice

741 01  Jeseník nad Odrou - Blahutovice 1

IČ:  22609172

Email: farmablahutovice@email.cz